top of page
MADISON WHITE  60X120_1.jpg

Zdrowie

Encomo IR to połączenie tego co najlepsze w promieniach słońca
i piecu kaflowym.

Reklama baner Instagram_1 kopia.jpg

Promienie zdrowsze od słonecznych

Naturalne promieniowanie słoneczne zawiera oprócz podczerwieni również promieniowanie ultrafioletowe. Encomo IR  jest zdrowszy od słońca. Nie emituje szkodliwego ultrafioletu, ale do ogrzewania wykorzystuje wyłącznie całkowicie bezpieczne dalekie promieniowanie podczerwone (zakres 25-1000 μm). Badania naukowe potwierdzają jego korzystny wpływ na zdrowie człowieka

Medycyna od lat korzysta z promieniowania podczerwonego w leczeniu przeróżnych schorzeń, wykorzystując specjalne lampy lecznicze. Równie korzystne dla zdrowia jest ogrzewanie na podczerwień – wpływa na metabolizm, skórę i mięśnie, układ oddechowy i odporność. To fakty, poparte badaniami i artykułami naukowymi. 

Powietrze w pomieszczeniach ogrzewanych przez Encomo IR  mniej się wysusza. Ma to pozytywny wpływ na nasze błony śluzowe, które odpowiednio nawilżone stanowią barierę dla wirusów i bakterii. Ponadto zmniejszenie naturalnej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu redukuje efekt migracji kurzu i alergenów. Odczują to pozytywnie osoby z alergią. Równomierne rozłożenie temperatury zapobiega skraplaniu się pary wodnej, a tym samym rozwojowi grzybów chorobotwórczych. 

bottom of page